Zasíláme i na SLOVENSKO! Předobjednávky NEMUSÍTE PLATIT předem! Při nákupu nad 1 500,- Kč od nás získáváte DOPRAVU ZDARMA!

JAK SÁZET A PĚSTOVAT TULIPÁNY

 

Obecné zásady pěstování tulipánů:

Tulipánové cibulky sázejte do hloubky, která je třikrát větší, než je jejich výška → to znamená, že cibulku o výšce 5 cm je třeba zasadit do hloubky 15 cm.

Vzdálenost mezi cibulkami si určete sami, ale nezapomínejte, že cibulky tulipánů potřebují pro své kořeny určitý prostor: od 5 cm (malé cibulky, jako např. krokusy) až po 15 cm (tulipány, hyacinty).

Tulipány se sázejí na podzim → polovina září až konec října je ideální.

Cibulky mají při výsadbě rády „nohy v chladnu“. Když je půda příliš teplá, začnou „se potit“ a poté, když půda zchladne, zvlhne jejich květní lůžko a začnout zahnívat. Proto buďte trpěliví a s jejich výsadbou počkejte, dokud půda nebude mít teplotu ± 5-15°C. 

Cibulky sázejte do chladné a dobře odvodněné půdy. Jestliže je půda hodně suchá, je třeba ji po výsadbě zalít. Díky tomu ještě před začátkem zimy cibulky tulipánů zakoření.

Cibulky lze sázet dokonce i v listopadu nebo v prosinci, dokud ještě půda není promrzlá. Nicméně cibulky musí zakořenit ještě předtím, než přijdou mrazy, což jim umožní přežít zimu, stát se odolnějšími a připravit se na příchod jara.

„Suché“ cibulky (tulipány, krokusy) jsou odolné vůči mrazu. V případě, že venku nemrzne, není třeba je zvlášť chránit. Sněhová pokrývka jim poskytne přirozenou ochranu.

Náš tip: Jestliže máte na jednom místě více cibulek, které rozkvétají v různém období, zasaďte je jako „věž“. Cibulky, které rozkvétají ve stejnou dobu, dejte na stejnou „úroveň“ a nad ně či pod ně cibulky, které rozkvétají před nimi či až po nich.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení