Zasíláme i na SLOVENSKO! Předobjednávky NEMUSÍTE PLATIT předem! Při nákupu nad 1 850,- Kč od nás získáváte DOPRAVU ZDARMA!

JAK SÁZET A PĚSTOVAT TULIPÁNY

 

Obecné zásady pěstování tulipánů:

Tulipánové cibulky sázejte do hloubky, která je třikrát větší, než je jejich výška → to znamená, že cibulku o výšce 5 cm je třeba zasadit do hloubky 15 cm.

Vzdálenost mezi cibulkami si určete sami, ale nezapomínejte, že cibulky tulipánů potřebují pro své kořeny určitý prostor: od 5 cm (malé cibulky, jako např. krokusy) až po 15 cm (tulipány, hyacinty).

Tulipány se sázejí na podzim → polovina září až konec října je ideální.

Cibulky mají při výsadbě rády „nohy v chladnu“. Když je půda příliš teplá, začnou „se potit“ a poté, když půda zchladne, zvlhne jejich květní lůžko a začnout zahnívat. Proto buďte trpěliví a s jejich výsadbou počkejte, dokud půda nebude mít teplotu ± 5-15°C. 

Cibulky sázejte do chladné a dobře odvodněné půdy. Jestliže je půda hodně suchá, je třeba ji po výsadbě zalít. Díky tomu ještě před začátkem zimy cibulky tulipánů zakoření.

Cibulky lze sázet dokonce i v listopadu nebo v prosinci, dokud ještě půda není promrzlá. Nicméně cibulky musí zakořenit ještě předtím, než přijdou mrazy, což jim umožní přežít zimu, stát se odolnějšími a připravit se na příchod jara.

„Suché“ cibulky (tulipány, krokusy) jsou odolné vůči mrazu. V případě, že venku nemrzne, není třeba je zvlášť chránit. Sněhová pokrývka jim poskytne přirozenou ochranu.

Náš tip: Jestliže máte na jednom místě více cibulek, které rozkvétají v různém období, zasaďte je jako „věž“. Cibulky, které rozkvétají ve stejnou dobu, dejte na stejnou „úroveň“ a nad ně či pod ně cibulky, které rozkvétají před nimi či až po nich.